سرور HPE Proliant DL380 G11
1,200,000,000 تومان
خرید آنلاین با پیشپرداخت 400,000,000 تومان؛ مانده مبلغ با فاکتور رسمی پس از هماهنگی کارشناس.
سرور HPE ProLiant DL380 Gen11 سرور رکمونت 2U و دو سوکتی نسل یازدهم HPE؛ بهترین تعادل قیمت و کارایی برای مجازیسازی، دیتابیس و ذخیرهسازی.
- تا ۲ پردازنده Intel Xeon Scalable نسل ۴ و ۵ (تا ۶۴ هسته)
- ۳۲ اسلات رم DDR5 تا 5600 MT/s؛ حداکثر ۸ ترابایت
- تا ۳۰ درایو SFF، ۱۶ درایو LFF یا ۳۶ درایو EDSFF
- ۸ اسلات PCIe Gen5 و دو اسلات OCP 3.0
- مدیریت HPE iLO 6 و امنیت Silicon Root of Trust
نو و اورجینال، با ضمانت اصالت و گارانتی ۱۲ ماهه مانی گستر نوین.
سرور HPE ProLiant DL380 G11؛ سرور همهکاره نسل یازدهم HPE
سرور HPE ProLiant DL380 Gen11 یک سرور رکمونت ۲ یونیت و دو سوکتی است که با پردازندههای Intel Xeon Scalable نسل ۴ و ۵، حافظه DDR5 و اسلاتهای PCIe Gen5، تعادل کمنظیری بین قدرت، انعطاف و قیمت برقرار میکند. اگر به دنبال خرید سرور HP G11 برای مجازیسازی، پایگاهداده یا ذخیرهسازی سازمانی هستید، DL380 G11 پرکاربردترین و منعطفترین گزینه این نسل است.
ویدیو معرفی سرور HPE DL380 G11
در این تور مجازی، اجزای سرور HPE ProLiant DL380 Gen11 از نمای جلو تا قطعات داخلی و پورتهای پشت را از نزدیک ببینید.
DL380 G11 در یک نگاه
مشخصات سرور DL380 G11
| بخش | مشخصات فنی HPE ProLiant DL380 Gen11 |
|---|---|
| فرم فاکتور | رکمونت 2U، دو سوکت |
| پردازنده | Intel Xeon Scalable نسل ۵ (تا ۶۴ هسته، مانند Platinum 8592+) یا نسل ۴ (تا ۶۰ هسته، مانند Platinum 8490H)؛ TDP تا ۳۸۵ وات |
| حافظه | ۳۲ اسلات DDR5 RDIMM (۸ کانال برای هر پردازنده)؛ سرعت تا 5600 MT/s با پردازنده نسل ۵ و 4800 MT/s با نسل ۴؛ حداکثر ۸ ترابایت |
| حفاظت حافظه | Advanced ECC با رمهای HPE Smart Memory |
| درایوها | تا ۲۴ درایو SFF جلو + ۶ درایو پشتی (۳۰ درایو)، تا ۱۶ درایو LFF یا ۳۶ درایو EDSFF؛ پشتیبانی از NVMe، SAS4 و SATA |
| کنترلر RAID | Intel VROC (SATA و NVMe)، کنترلرهای Tri-Mode نسل ۱۱: MR408i-o، MR416i-o/p، MR216i-o/p و SR932i-p |
| اسلات توسعه | تا ۸ اسلات PCIe روی رایزرهای اولیه، ثانویه و سوم؛ بیشتر اسلاتها Gen5 |
| شبکه | دو اسلات OCP 3.0 یا کارت شبکه PCIe به انتخاب خریدار؛ پورت اختصاصی iLO |
| پاور | Flex Slot افزونه و Hot-Plug: ۸۰۰ و ۱۶۰۰ وات Platinum، ۱۰۰۰ و ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ وات Titanium |
| مدیریت | HPE iLO 6، Intelligent Provisioning، HPE OneView و Compute Ops Management |
| امنیت | Silicon Root of Trust، TPM 2.0 داخلی، Secure Boot، بازیابی امن فرمور |
| خنککاری | هوایی با فنهای استاندارد یا High-Performance؛ ماژول خنککننده مستقیم مایع (DLC) برای پردازندههای پرمصرف |

- 1رایزر اولیه؛ اسلاتهای PCIe 5.0 (اسلات ۱ تا ۳)
- 2اسلاتهای OCP 3.0 (با درپوش)
- 3رایزر ثانویه؛ اسلاتهای PCIe 5.0 (اسلات ۴ تا ۶)
- 4رایزر سوم (اسلات ۷ و ۸)، با کیج اختیاری 2SFF
- 5درایو بوت اختیاری NS204i-u
- 6پاور ۱ و ۲ (افزونه)
- 7پورت VGA
- 8پورت سریال اختیاری
- 9پورت اختصاصی مدیریت iLO
- 10دو پورت USB 3.0
- 11چراغ UID

انواع شاسی DL380 G11؛ کدام برای شما مناسب است؟
شاسی ۸ درایو ۲.۵ اینچ
پرفروشترین کانفیگ؛ مناسب مجازیسازی و سرویسهای عمومی. با کیج اضافه تا ۲۴ درایو قابل توسعه است.
شاسی ۲۴ درایو ۲.۵ اینچ
برای دیتابیس و ذخیرهسازی پرسرعت NVMe؛ با درایوهای پشتی تا ۳۰ درایو. در این شاسی تعداد اسلات رم به ۱۶ محدود میشود.
شاسی ۱۲ درایو ۳.۵ اینچ
برای بکاپ، آرشیو و فایلسرور با هاردهای پرظرفیت؛ با کیج پشتی تا ۱۶ درایو LFF.
شاسی ۳۶ درایو E3.S
بیشترین تراکم NVMe برای تحلیل داده و ذخیرهسازی نرمافزاری پرسرعت.

- 1پورت نمایشگر جلو (از طریق Universal Media Bay)
- 2باکس ۱ با Universal Media Bay اختیاری
- 3باکس ۲ (خالی)
- 4دریچه بازکردن سریع در سرور
- 5دکمه و چراغ UID
- 6چراغ وضعیت کارت شبکه
- 7چراغ سلامت (Health)
- 8دکمه و چراغ پاور / Standby
- 9پورت سرویس iLO
- 10پورت USB 3.0
- 11باکس ۳ با ۸ درایو SFF
- 12پورت USB 2.0 (از طریق Universal Media Bay)
- 13برچسب درایوهای پشتیبانیشده
- 14برچسب شماره سریال (کشویی)

- 1دریچه بازکردن سریع در سرور
- 2دکمه و چراغ UID
- 3چراغ وضعیت کارت شبکه
- 4چراغ سلامت (Health)
- 5دکمه و چراغ پاور / Standby
- 6پورت سرویس iLO
- 7پورت USB 3.0
- 8۱۲ درایو LFF (۳.۵ اینچ)
- 9برچسب درایوهای پشتیبانیشده
- 10برچسب شماره سریال (کشویی)

- 1پنلهای تهویه دو طرف باکس درایو
- 2دریچه بازکردن سریع در سرور
- 3دکمه و چراغ UID
- 4چراغ وضعیت کارت شبکه
- 5چراغ سلامت (Health)
- 6دکمه و چراغ پاور / Standby
- 7پورت سرویس iLO
- 8پورت USB 3.0
- 9۱۲ درایو EDSFF (E3.S)
- 10برچسب درایوهای پشتیبانیشده
- 11برچسب شماره سریال (کشویی)
مقایسه DL380 G10، G11 و G12
برای اینکه بدانید DL380 G11 کجای خانواده DL380 قرار میگیرد، سه نسل اخیر را کنار هم گذاشتهایم:
| مشخصه | DL380 G10 | DL380 G11 | DL380 G12 |
|---|---|---|---|
| پردازنده | Xeon Scalable نسل ۱ و ۲ (تا ۲۸ هسته) | Xeon Scalable نسل ۴ و ۵ (تا ۶۴ هسته) | Xeon 6 (تا ۸۶ P-Core یا ۱۴۴ E-Core) |
| حافظه | DDR4 تا 2933 MT/s، ۲۴ اسلات | DDR5 تا 5600 MT/s، ۳۲ اسلات | DDR5 تا 6400 MT/s، ۳۲ اسلات |
| حداکثر رم | ۳ ترابایت | ۸ ترابایت | ۸ ترابایت |
| PCIe | Gen3 | Gen5 | Gen5 |
| مدیریت | iLO 5 | iLO 6 | iLO 7 |
| مناسب برای | بودجه محدود و بارهای کاری متوسط | بهترین تعادل قیمت و کارایی | بالاترین کارایی و هوش مصنوعی |
اگر بودجه اولویت اول شماست، قیمت سرور HP ProLiant DL380 G10 را هم بررسی کنید؛ و اگر به حداکثر قدرت و آمادگی برای هوش مصنوعی نیاز دارید، سرور HPE DL380 Gen12 گزینه بعدی است. برای بیشتر سازمانها، G11 نقطه طلایی است: حافظه DDR5 و PCIe Gen5 نسل جدید را با قیمتی منطقیتر از G12 در اختیار میگذارد.
پردازندههای قابل انتخاب برای سرور DL380 G11
مانی گستر نوین سرور DL380 G11 را با پردازندههای زیر کانفیگ و عرضه میکند. مقادیر «هسته / رشته» برای هر پردازنده است و فرکانس بهصورت پایه / توربو آمده است:
| مدل پردازنده | هسته / رشته | فرکانس | توان (TDP) | مناسب برای |
|---|---|---|---|---|
| Xeon Silver 4410Y (نسل ۴) | ۱۲ / ۲۴ | 2.0 / 3.9 GHz | ۱۵۰ وات | اقتصادی؛ سرویسهای عمومی |
| Xeon Silver 4510 (نسل ۵) | ۱۲ / ۲۴ | 2.4 / 4.1 GHz | ۱۵۰ وات | اقتصادی با رم سریعتر |
| Xeon Gold 5418Y (نسل ۴) | ۲۴ / ۴۸ | 2.0 / 3.8 GHz | ۱۸۵ وات | مجازیسازی متوسط |
| Xeon Gold 6442Y (نسل ۴) | ۲۴ / ۴۸ | 2.6 / 4.0 GHz | ۲۲۵ وات | فرکانس بالا؛ دیتابیس |
| Xeon Gold 6430 (نسل ۴) | ۳۲ / ۶۴ | 2.1 / 3.4 GHz | ۲۷۰ وات | هسته زیاد با قیمت مناسب |
| Xeon Gold 6530 (نسل ۵) | ۳۲ / ۶۴ | 2.1 / 4.0 GHz | ۲۷۰ وات | مجازیسازی سنگین |
| Xeon Platinum 8448H (نسل ۴) | ۳۲ / ۶۴ | 2.4 / 4.1 GHz | ۲۵۰ وات | پشتیبانی از ۴ و ۸ سوکت |
| Xeon Platinum 8468V (نسل ۴) | ۴۸ / ۹۶ | 2.4 / 3.8 GHz | ۳۳۰ وات | تراکم بالای ماشین مجازی |
| Xeon Platinum 8480+ (نسل ۴) | ۵۶ / ۱۱۲ | 2.0 / 3.8 GHz | ۳۵۰ وات | بیشترین هسته نسل ۴ |
نکته: پردازندههای نسل ۵ (Silver 4510 و Gold 6530) را نمیتوان بعداً روی سروری که با نسل ۴ سفارش داده شده نصب کرد.
برای انتخاب پردازنده متناسب با بار کاری و بودجه، با کارشناسان ما مشورت کنید.
کاربردهای سرور HPE DL380 Gen11
- مجازیسازی: اجرای VMware vSphere، Hyper-V و Proxmox با دهها ماشین مجازی روی هستهها و حافظه فراوان.
- پایگاهداده و ERP: SQL Server، Oracle و نرمافزارهای مالی و سازمانی با درایوهای NVMe و حافظه DDR5.
- VDI و گرافیک: ارائه دسکتاپ مجازی با نصب کارتهای گرافیک NVIDIA.
- ذخیرهسازی و بکاپ: vSAN، Ceph و Veeam با شاسیهای LFF و EDSFF.
- ابر خصوصی و کانتینر: Kubernetes و OpenStack با مدیریت متمرکز Compute Ops Management.
قیمت سرور G11 به چه عواملی بستگی دارد؟
قیمت سرور DL380 G11 یک عدد ثابت نیست و بیش از همه به کانفیگ بستگی دارد. قیمتی که روی این صفحه میبینید برای کانفیگ پایه است و موارد زیر میتوانند آن را تغییر دهند:
پردازنده
نسل (۴ یا ۵)، سری (Silver، Gold یا Platinum) و تعداد پردازنده، بیشترین سهم را در قیمت دارد.
رم و درایو
ظرفیت رم DDR5 و نوع درایو (SAS، SATA یا NVMe) دومین عامل تعیینکننده قیمت است.
کنترلر و شبکه
کنترلر RAID با کش، کارت شبکه 10 یا 25 گیگابیت و تعداد پاور، قیمت نهایی را کامل میکنند.
نکته خرید: پردازندههای نسل ۵ را نمیتوان بعداً روی سروری که با نسل ۴ سفارش داده شده نصب کرد؛ اگر به نسل ۵ نیاز دارید، از ابتدا همان را انتخاب کنید. همچنین برای پردازندههای بالای ۱۵۰ وات، هیتسینک High-Performance لازم است.
چرا DL380 G11 را از مانی گستر نوین بخرید؟
نو و اورجینال
سرورهای HPE با ضمانت اصالت کالا و قطعات اصل.
گارانتی ۱۲ ماهه
همراه با خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی.
کانفیگ و تست
مونتاژ کانفیگ دلخواه، بهروزرسانی فرمور و تست کامل پیش از تحویل.
مشاوره رایگان
بررسی نیاز سازمان و پیشنهاد کانفیگ متناسب با بودجه.
سایر مدلهای این نسل را در دسته سرورهای HPE ببینید و برای ارتقای حافظه، به دسته رم سرور اچ پی سر بزنید.
سوالات متداول سرور DL380 G11
تفاوت سرور DL380 G11 با G10 چیست؟
G11 از پردازندههای Xeon نسل ۴ و ۵ با حداکثر ۶۴ هسته، حافظه DDR5 بهجای DDR4، اسلاتهای PCIe Gen5 بهجای Gen3، ۳۲ اسلات رم بهجای ۲۴ اسلات و کنترلر iLO 6 بهره میبرد. نتیجه، کارایی بسیار بالاتر در مجازیسازی و دیتابیس است.
حداکثر رم سرور DL380 G11 چقدر است؟
تا ۸ ترابایت DDR5 در ۳۲ اسلات (۳۲ ماژول ۲۵۶ گیگابایتی). سرعت رم با پردازنده نسل ۵ تا 5600 MT/s و با نسل ۴ تا 4800 MT/s است. در شاسی 24SFF تعداد اسلاتها ۱۶ عدد است.
آیا رمهای DDR4 سرور G10 روی G11 کار میکنند؟
خیر. DL380 G11 فقط رم DDR5 RDIMM را پشتیبانی میکند و رمهای DDR4 نسلهای قبل روی آن نصب نمیشوند.
DL380 G11 بهتر است یا DL360 G11؟
DL360 G11 سروری ۱ یونیت و فشردهتر است. DL380 G11 به دلیل ۲ یونیت بودن، جای درایو، اسلات توسعه و امکان نصب GPU بیشتری دارد و برای ذخیرهسازی و بارهای کاری متنوع انتخاب بهتری است.
آیا این سرور برای مجازیسازی مناسب است؟
بله. هستههای زیاد، حافظه تا ۸ ترابایت و درایوهای NVMe، DL380 G11 را به یکی از بهترین گزینهها برای VMware، Hyper-V و Proxmox تبدیل کرده است.
قیمت سرور HP G11 را چطور بدانم؟
کانفیگ موردنظر (پردازنده، رم، درایو و شاسی) را از طریق فرم زیر یا تماس تلفنی برای ما بفرستید تا قیمت روز و پیشفاکتور برایتان ارسال شود.
بین نسلها مردد هستید؟ مقاله مقایسه نسلهای سرور HP؛ G9، G10، G11 و G12 را بخوانید.


نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.